آخرین بروز رسانی: ۰۳:۱۱:۱۷ - چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳
امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 19
كدخبر: 1202 تاريخ : 17 ژوئن 2016 - 21:29 چاپ این مطلب

مخالفت دو نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با انتصاب یک مدیر غیر بومی در دانشگاه پیام نور/ کریمی: ایشان منتخب استاندار مرکزی است/ مقدسی: طبق صحبت های ما قرار است ایشان فقط سرپرست بمانند

مخالفت دو نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با انتصاب یک مدیر غیر بومی در دانشگاه پیام نور


مخالفت دو نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با انتصاب یک مدیر غیر بومی در دانشگاه پیام نور/ کریمی: ایشان منتخب استاندار مرکزی است/ مقدسی: طبق صحبت های ما قرار است ایشان فقط سرپرست بمانند

دکتر علی اکبر کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک مرکزی با اشاره به برکناری دکتر هادی غفاری رئیس اسبق دانشگاه پیام نور استان مرکزی اظهار داشت: متاسفانه نمایندگان استان دیروز صبح از این اتفاق با خبر شدند و هیچ گونه اطلاعی در خصوص این تغییر و جابجایی در دانشگاه پیام نور استان مرکزی از سمت وزارت خانه و مسئولان استان به ما داده نشده بود.

نماینده مجلس دهم شورای اسلامی افزود: مجمع نمایندگان استان مرکزی با صدور بیانیه این اقدام ناشایست را به شدت مورد اعتراض قرار داده و آن را نفی کرده‌ است.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این راستا ادامه داد: بنده تماس‌های مکرر با شخص وزیر و معاون پارلمانی دانشگاه‌های وزارت علوم و رئیس دانشگاه پیام نور کشور داشتم که پیگیری‌های لازم را از جمله بررسی این موضوع در جلسات هفته آینده مجلس در دستور کار قرار میدهم.

کریمی عنوان کرد: دکتر غفاری یک نیروی ارزشی، علمی، متعهد، متدین، پرتلاش و مفید برای فضای دانشگاه پیام نور استان مرکزی و در نهایت مجموعه آموزش عالی استان است و تغییر ایشان توجیه منطقی ندارد.

نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه روند تودیع و معارفه مدیران استانی گفت: تغییر پنهانی رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی خارج ار عرف و رویه‌های اداری است و نشان دهنده این است افردای که برای حاکمیت در دانشگاه‌ها برنامه دارند به دنبال اعمال سلیقه‌های سیاسی خود در فضاهای دانشگاهی هستند.

وی افزود: تغییر در مدیریت دانشگاه پیام نور استان مرکزی نمونه‌ای از فعالیت‌های جریان سیاسی حاکم به منظور انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است که نشان دهنده دغدغه‌های زیاد و خارج از عرف در این زمینه است.

کریمی با اشاره به عزل بی رویه مدیران شایسته در سطح استان اظهار داشت: انتخاب افرادی که فاقد صلاحیت‌های علمی، مدیریتی، اخلاقی و رفتاری هستند حتی به عنوان سرپرست هم به هیچ وجه مورد تایید نمایندگان نبوده و نباید در محیط‌های دانشگاهی حضور پیدا کنند.

نماینده مجلس دهم شورای اسلامی عنوان کرد: نصب افراد فاقد صلاحیت اخلاقی، رفتاری و سیاسی در دانشگاه پیام نور به عنوان عملکردی نامطلوب از مدیران استان ثبت شده است و این مهم مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی دو ایراد اصلی و اساسی را متوجه این تغییر در دانشگاه پیام نور استان دانست و عنوان کرد: طبق قانون در امتحانات پایان ترم حتی روسای مرکزهای استانی هم نباید تغییر کنند ولی در حال حاضر شاهدیم که رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی تغییر کرده است.

کریمی ادامه داد: زمانی که به هر دلیلی تغییر در مدیران ایجاد میشود، فرد جایگیزین باید در مرتبه بالاتری قرار داشته باشد نه اینکه فردی منصوب شود که به هیچ عنوان سابقه اجرایی ندارد و در پرونده خود تنها یک دوره محدود معاون آموزشی بوده که از این سمت نیز عزل شده است.

نماینده مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد این تغییر با نظر مستقیم استاندار مرکزی صورت پذیرفته است و سرپرست جدید دانشگاه پیام نور استان مرکزی منتخب استاندار می‌باشد.

سید مهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب در گفت ‌و گو با خبرنگار تابناک مرکزی با اشاره به سرپرست غیربومی تازه منصوب شده دانشگاه پیام نور استان مرکزی اظهار داشت: ایشان موقت هستند؛ ما با رئیس دانشگاه پیام نور صحبت کردیم و ایشان قول دادند که دکتر سهراب عسگری فقط به عنوان سرپرست باشند.

وی افزود: ما به آقای عسگری احترام می‌گذاریم ولی پیرو صحبت‌های ما با رئیس دانشگاه پیام نور کشور قرار است ایشان سرپرست بمانند و در این دوران سرپرستی فعالیتهای خود را ادامه دهند.

موضع گیری صریح مقدسی بر انتصاب مدیران غیربومی در استان

مقدسی با اشاره به حکم سرپرستی سهراب عسگری گفت: دکتر عسگری تنها به عنوان سرپرست در دانشگاه پیام نور استان مرکزی فعالیت می‌کنند و ریاست این دانشگاه باید از افراد بومی استان انتخاب شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب خاطرنشان کرد: مدیر انتخاب شده باید توانمند، متدین و بومی باشد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی اجازه ورود پیدا کردن به انتخاب مدیران ندارند ولی می‌توانند ویژگی‌های یک مدیر را بیان کنند.

موضع گیری صریح مقدسی بر انتصاب مدیران غیربومی در استان

وی با اشاره به انتصاب مدیران بومی در استان گفت: اگر در حوزه‌ای نیروی بومی نداشته باشیم ایرادی ندارد از نیروهای غیربومی استفاده کنیم ولی زمانی که نیروی بومی داریم نباید نیروی غیربومی سرکار بیاید.

مقدسی ادامه داد: ضمن اینکه ما به نیروهای توانمند غیربومی که تلاش می کنند و مردم هم از آنها راضی هستند احترام می‌گذاریم ولی استراتژی ما این است که نیروی بومی را انتصاب کنیم

  • تمام کسانی که دکتر غفاری را می شناسند به خوبی می دانند که ایشان در مدت تصدی خدمات زیادی نداشت و ویژگی هایی که نماینده محترم به وی نسبت داده اند ناشی از اطلاعات غلطی بوده که به سمع ایشان رسانده اند. در هر حال عزل این فرد را در مسیر توسعه و تعالی پیام نور استان امری لازم و ضروری و البته بسیار دیر می دانیم و آن را به فال نیک می گیریم.


  •